2021 PFL 5: Niejednogłośne zwycięstwo Tibau nad MacDonaldem szokuje kibiców

18 czerwiec 2021
0
2021 PFL 5: Niejednogłośne zwycięstwo Tibau nad MacDonaldem szokuje kibiców
foto.: usa today

Sporo decyzji tym razem w #5-tym PFL 2021, jednak ta niejednogłośna z walki wieczoru pomiędzy Gleisonem Tibau (35-15) a Rorym Macdonaldem (22-7-1) wzbudziła najwięcej kontrowersji. Wg przedstawionych na żywo statystyk, oceny fanów, a przede wszystkim obecnych w studio zawodników ekspertów, nic nie wskazywało na to, żeby Brazylijczyk miał wyjść z tego starcia zwycięsko.

Gdy zabrzmiało pierwsze 29-28 dla dla Tibau, Rory już wtedy był w szoku i słusznie. Drugie 29-28 dla Kanadyjczyka, ale trzecie 29-28 to było pełne zażenowanie i tak zwany „Face Palm” na twarzy MacDonalda, który nie mógł uwierzyć w to co usłyszał. To już jednak nie było istotne, bowiem wynik poszedł w świat. Zawiedziony, przegrany z walki wieczoru zdążył jedynie wyrazić swoje niezadowolenie na spotkaniu z dziennikarzami, nazywając całość jawną grabieżą wartą przeprowadzenia śledztwa:

Jestem bardzo zawiedziony. Wierzę i tak samo mówił to każdy wkoło z kim rozmawiałem, wszyscy w sieci, każdy punktował to na moją korzyść. Wszystkie trzy rundy, więc uważam, że to był zwykły rabunek. Myślałem, że zdominowałem walkę. To był ciężki pojedynek. Gleison był przygotowany, szanuję go, ale wierzę że moje zwycięstwo było oczywiste oraz w to, że powinno się całości przyjrzeć z bliska.

Protest nie zależy jednak ani od sędziów, ani od organizatora, a decyzja o jego złożeniu zależy wyłącznie od fightera. Punktacja, nawet tak oczywista, to zwykle najsłabszy czynnik na który można się powołać przy próbie podważenia decyzji aż trzech sędziów. Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji oglądać ww. starcia, polecamy poszukać powtórkę i wysunąć własne wnioski niezależne od opinii innych.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x