Buday zatrzymał Kamila Mindę w walce mistrzowskiej na OKTAGON 25

20 czerwiec 2021
0
foto.: oktagon.tv

W życiu nie można mieć wszystkiego. Po dzisiejszym dniu mamy mocnych zwycięzców w postaci Marty Waliczek Daniela Skibińskiego w ich zagranicznych walkach. Do tego polska reprezentacja zremisowała z Hiszpanią na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Ostatecznie jednak zabrakło tej kropki nad „i” w postaci mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej na OKTAGON 25. Mowa o wystąpieniu Kamila Mindy (7-2), który miał szansę podbić czesko-słowacką organizację w starciu z Martinem Buday’em (8-1). Zadaniu ostatecznie nie podołał.

Pierwsza runda była udana dla Kamila, który narzucił rytm i celniej trafiał Słowaka. Gdy ten rozjuszony atakami Mindy chciał się odgryźć, ten przytomnie unikał jego szarż. Do połowy drugiej odsłony nie było inaczej, Martin próbował nieco zmienić taktykę i szukał obalenia… nieskutecznie.

W tej grze, a zwłaszcza w wadze ciężkiej jeden cios potrafi jednak odmienić losy walki. Tak właśnie stało się, gdy Buday trafił prawym krzyżowym, po którym zawodnik Mirosława Oknińskiego padł na matę. Kilka ciosów w parterze później, sędzia przerwał starcie nie widząc wyraźnych oznak obrony ze strony Kamila Mindy. Szkoda, bo to zwycięstwo mogło by pchnąć karierę Polaka solidny krok na przód.