Marta Waliczek jednogłośnie rozbiła Rizlen Zouak na OKTAGON 25

19 czerwiec 2021
0
Marta Waliczek jednogłośnie rozbiła Rizlen Zouak na OKTAGON 25
foto.: oktagon.tv

Mamy pierwszy pozytywny rezultat o zabarwieniu biało czerwonym z trwającej gali OKTAGON 25 w czeskim Brnie. Dosłownie przed chwilą Marta Waliczek (5-3) pokonała Rizlen Zouak (4-3).

Runda 1.
Rizlen od razu poszła po obalenie, z którego Polka zdołała przetoczyć i uciec na nogi. Waliczek ewidentnie jest szybsza od swojej rywalki i niejednokrotnie udaje jej się bezpiecznie wsadzić niebezpieczne kolana. Zouak wpada w klincz i w ogóle nie patrzy na to skąd zmierzają do niej ciosy bokserskie Marty, za co musi cierpieć. Rizlen nurkuje w defensywie po obalenie, ale robi to bardzo niezdarnie i bielszczanka świetnie kontroluje głowę rywalki na środku, a za chwilę zepchnęła akcję pod siatkę. Francuzka w końcu wstała i skontrowała wycięciem nogi, lądując w półgardzie. Marta najpierw zakręciła się w jedną stronę, a później wykręciła w drugą, odpychając się nogą i wstając. Mocny high kick wstrząsnął Zouak’ową. Za chwilę poprawiła frontalnym. Rizlen wciąż jest niebezpieczna i po raz drugi obala reprezentantkę Daas Berserkers Team. Zegar kończy pierwszą odsłonę.

Runda 2.
Francuska skraca dystans, ale zostaje mocno skarcona ciosami Marty, która jeszcze idealnie wycięła swoją rywalkę. Rizlen wstała po kilku ciosach otrzymanych na twarz, próbując podobnej sztuczki z poprzedniej rundy. Nieudanie! Po chwili przechwyciła jednak nogę Polski i rzuciła Waliczek na plecy. Ta szybko wstała i zadała w rewanżu szereg obrażeń. Zouak znowu obaliła Martę wycięciem, po którym obie gruchnęły jak powalone drzewa. Marta spróbowała odwróconej balachy, ale judocki background Fracuski nie pozwolił dać się jej zaskoczyć. Akcja wraca do stójki i Waliczek napiera. Skraca dystans i nawet próbuje duszenia gilotynowego. Ostatecznie Rizlen wyswobodziła się, ale po ciosie ląduje na plecach. Marta miała tylko 10 sekund na dobicie, ale znowu runda dobiega końca.

Runda 3.
Waliczek rozpoczyna obrotowym kopnięciem na korpus. Rizlen ratuje się próbą wejścia w nogi. Przez moment było niebezpiecznie, bo Marta została złapana balachą. Na szczęście Waliczek wyciągnęła wnioski z walki z Juliją Stoliarenko i szybko wyszarpała łokieć. Akcja w stójce i teraz to Zouak nadaje tempo. Polka jakby trochę straciła pary z tego siłowania się z solidnie zbudowaną rywalką, ale i tak udaje jej się stawić opór. Do czasu, bo na 1:45 zostaje znowu obalona. Marta wstała, ale została przerzucona przez biodro. Zouak przez próbowała dźwigni na kark. Waliczek niemal wykręciła się, ale tymczasem jej ręka ugrzęzła pomiędzy nogami rywalki. Było zagrożenie balachą, ale zegar zakończył pojedynek.

Sędziowie nie mieli jednak wątpliwości przyznając jednogłośne zwycięstwo dla Marty Waliczek!

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x