Radosław Tarnawa: „Myślałem, że Borkowski będzie większy.”

25 czerwiec 2021
0

Najbardziej doświadczony spośród zawodników Celtic Gladiator 29 – Radosław Tarnawa (4-2-1) o kolejnym wyzwaniu w postaci młodszego i głodnego zwycięstw Borysa Borkowskiego (2-0):

Obserwowałem jego walki. Analizowaliśmy go wspólnie z trenerem, także trzeba się nastawić na 3 pełne rundy, ale także na to, że Borys walczy z kontry na wycofaniu. Jesteśmy na to przygotowani i mamy nadzieję, że nas niczym nie zaskoczy. Jesteśmy przygotowani na wszystko.

Owszem. Jest wysoki, ale… może jeszcze się nie odbudował (po zbijaniu wagi), ale myślałem, że będzie większy.

Nie jest zaskoczeniem, że po 3,5 letniej przerwie kilogramy Radosława poszły mocno w górę, stąd pomysł na catchweight, który zadecyduje o jego dalszym kierunku:

To prawda, ja na co dzień ważyłem 80 kg i biłem się w kategorii 70 kilogramów. Przez ten okres w którym mnie nie było, te kilogramy poszły do góry. Ważyłem 90 kg, więc optymalnie było zrobić właśnie ten catchweight na 80. Taka padła propozycja, przystaliśmy na nią wspólnie. Nie robiło mi to większych problemów, by zejść do tej wagi, ale dałbym radę nawet na 77 kg.

No a skoro o powrocie mowa, to i na pewno w głowie naszego rozmówcy kołacze się sporo wspomnień z czasów mocnej aktywności:

Emocji jako takich jeszcze nie odczuwałem. One będą dopiero na walce i będą bardziej spotęgowane przez własną publiczność. Dlatego trzeba się będzie pokazać z dobrej strony. Może i nie byłem tak aktywny jeżeli chodzi o walki zawodowe, ale cały czas jeździłem na zawody grapplingowe. Nie próżnowałem i pokażę to w klatce.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x