Szumlas vs Grzelec, Świder vs Grzelak i Tarnawa vs Borkowski na Celtic Gladiator 29

09 czerwiec 2021
0
Szumlas vs Grzelec, Świder vs Grzelak i Tarnawa vs Borkowski na Celtic Gladiator 29

Trzy nowe pojedynki dodano w ostatnich dniach do karty czerwcowej Celtic Gladiator 29, która już po niespełna dwóch latach wróci niebawem do Bielska Białej. Wydarzenie będzie transmitowane w PPV na platformie EventTV.global, a dla osób chcących poczuć emocje na żywo, uruchomiono już sprzedaż biletów w cenie około 60-100 złotych. Przejdźmy jednak do rzeczy tematycznie, czyli do zestawień.

Z najnowszych, już za dwa i pół tygodnia zobaczymy reprezentanta gospodarzy Pawła Szumlasa (1-1), który zmierzy się z przyjezdnym Mateuszem Grzelcem (1-1). Reprezentujący barwy Daas Berserkers Team Bielsko Biała Szumlas jest po ubiegłorocznej przegranej w Krakowie, ale jeszcze wcześniej zaliczył udany zawodowy debiut właśnie na poprzedniej Celtic Gladiator na swoim terenie.  Dokładnie w takiej samej sytuacji jest jego rywal z katowickiego Silesian Cage Club. Mateusz też świetnie zaczął, ale gorzej skończył z tą różnicą, że ostatni raz walczył w 2016. Pięć lat przerwy może zrobić swoje zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

Idąc tym tropem mamy starcie będące oczkiem w głowie matchmakera organizacji Szymona Bońkowskiego. Jego podopieczny z Arrachionu Olsztyn – Arkadiusz Świder (0-1) ma tylko jedną przegraną na zawodowym koncie i z pewnością będzie chciał szybko odbić się po nieudanym debiucie w Mołdawii. W Celtic Gladiator walczył w 2018, gdzie jeszcze jako amator miał swój udany epizod i wygraną przez TKO. Jego oponentem tego dnia będzie Adrian Grzelak (0-1) z bielskich Berserkerów. Jego rekord odzwierciedla podobny poziom, jednak tego dnia szanse na remis będą raczej znikome i któryś z wyżej wymienionych z pewnością będzie mógł dopisać „1” do wygranej.

Na koniec wcale nie mniej ciekawe ogłoszenie Radosława Tarnawy (4-2-1) z Daas Berserkers Team Bielska Białej. Rekord 33-latka może nie robi specjalnego wrażenia, ale ma na koncie kilka mocnych wyzwań z którymi najczęściej sobie radził, innym razem nie. Największym skalpem w rekordzie jest tutaj podwójny mistrz Babilon/FEN Daniel Rutkowski, ale to było w 2015. Nie ujmując osiągnięciu , dobrze jest mieć kogoś takiego w CV. Przeciwnikiem Tarnawy będzie niepokonany Borys Borkowski (2-0) z Pepe MMA Zielona Góra. Do tej pory pokonał dwóch Berserkerów z zachodniopomorskiego: Samuela Vogta i Marcina Rębeckiego. Poza tym kilka ciekawych wyzwań w amatorstwie, zanim wyszedł na głębokie wody.

O dyspozycji wspomnianej dwójki Szumlas/Grzelak, ich trener Damian Herczyk z klubu bielskich gospodarzy gali, powiedział:

Paweł Szumlas po ostatniej porażce mocno wziął się do pracy. Miał walczyć wcześniej, ale pandemia pokrzyżowała mu plany. Przeciwnika znamy prywatnie, długo nie walczył i nie wiadomo co tak naprawdę pokaże w klatce. Paweł jednak na pewno będzie w bardzo dobrej dyspozycji. Jako ciekawostkę podpowiem, że na prośbę rywala umówili się na 70 kg, choć nie jest to Pawła oryginalna kategoria.

Co do Grzelaka to dobry, przekrojowy wreszcie zawodnik. Rekord nie pokazuje jego możliwości i tak samo jest u jego rywala. Adrian popełnił w Mołdawii jeden błąd i to go kosztowało przegraną. Wiem na pewno, że obaj dadzą bardzo dobrą walkę.

Tarnawa też po dłuższej przerwie, choć w sumie to ucieszył się na propozycję walki. Przeciwnika nie ma z tak zwanej łapanki, bo Borys pokonał już dwóch mocnych zawodników od Bagiego. Dlatego Radek musi się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x