Daniel Obrzut o „przypadkowym” powrocie po 10 latach | TheMMAtch 2

03 lipiec 2021
0

Danielem Obrzutem miałem okazję trenować lata temu jeszcze za wspólnych czasów w Bastionie Tychy. Od tamtej pory upłynęło jednak sporo wody i dzisiaj „Obi” jest w zupełnie innym miejscu. Dlaczego po 10 latach postanowił wrócić do zawodowych startów?

Na początku to była kontuzja, a później życie. Postanowiłem wrócić, choć już nie jestem najmłodszym zawodnikiem, ale też nie najstarszym. Jest jeszcze szansa, żeby coś sobie udowodnić. Już nie zbuduję super kariery. Chłopaki, którzy tu walczą mają po 18-19 lat i przed nimi jest wszystko. A ja chciałbym zrobić to dla siebie, promocji klubu, głównie dla siebie.

(Akurat) Szukałem walki. Wiedziałem, że z moim rekordem i tą wieloletnią przerwą, ciężko było coś znaleźć. Z organizatorem Krystianem Kwiecieniem znamy się z maty. Zgłosiłem się i powiedziałem mu jaka jest moja motywacja. Że robię to dla siebie i jest to najlepsza motywacja jaka może być. Nie dla pieniędzy, lecz dla siebie. Krystianowi to przypadło do gustu, udało się dogadać i oto jestem.

Jedną z atrakcji przyciągających oko widza podczas TheMMAtch 2 będzie zamek Ogrodzieniec, który będzie stanowił tło dla zmagań dzisiejszych gladiatorów. Okazuje się, że przyciągnął nie tylko oko samych kibiców:

Zamku (w mojej karierze) jeszcze nie było, ale miałem okazję bić się na pływającym ringu na rzece Don w Rosji. Naprawdę świetne doświadczenie i dlatego to miejsce w Ogrodzieńcu było jednym z powodów dla których wziąłem ten pojedynek.

A co do wspomnianej dekady przerwy w zawodowych startach i dzisiejszego starcia z Maksymilianem Bartoszewickim, nie omieszkaliśmy rozwinąć tematu:

Nie startowałem aktywnie, ale skupiałem się na podróżowaniu po różnych klubach. Uważam, że sparringi z różnymi zawodnikami – nie tylko w swoim klubie – dają dużo doświadczenia potrzebnego później na walce. A co było lepszym posunięciem, czy jego walki amatorskie, czy wycieczki po klubach i sparringi, to okaże się jutro.

Przypominamy, że transmisja z gali TheMMAtch 2 rozpocznie się o 18:00. Subskrypcję można wykupić TUTAJ w cenie 19,99 zł.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x