„Szpilka zwyciężył z samym sobą” na KSW 71 wg Azhieva

19 czerwiec 2022
1
„Szpilka zwyciężył z samym sobą” na KSW 71 wg Azhieva
foto.: youtube.com/KSW

Jeżeli ktoś oczekiwał porażki Artura Szpilki w debiucie MMA, mógł się poczuć zawiedziony. Jeżeli szukał kunsztu walk w formule mieszanej, będzie musiał na to jeszcze poczekać. Zwycięstwa nad Sergey’em Radchenko nie da się jednak „Szpili” odmówić. Tym samym medialny debiut przed czasem, właściciele Konfrontacji – jak i sam zawodnik – mogą uważać za udany. W rozmowie po walce, na gorąco w okrągłej klatce, pięściarz wyjaśnił ile znaczyło dla niego to zwycięstwo:

Chciałbym podziękować kibicom, którzy zawsze za mną jeżdżą. Przyjechało do mnie kilku przyjaciół z USA, a wiecie jakie to są koszty. Dziękuję Wam bardzo, bo bez Was by mnie tu nie było.

Co do wspomnianego kunsztu MMA, sam zainteresowany wyjaśnił w jaki sposób był w stanie zaczerpnąć tyle ile potrzebuje, by móc rozegrać pojedynek w płaszczyźnie parterowej:

Cieszę się, bo zaczęło się coś nowego. Jak słyszeliście w tekście piosenki 'przyjdzie czas, los odwróci jedną z kart’, czyli kto się z kogo będzie śmiał. Dalej nie będę się wypowiadał, bo to później odwraca się przeciwko mnie. Dlatego pokora.

Trzy grosze do sprawy dorzucił klubowy trener WCA Anzor Azhiev, który napisał na swoim FB:

Dziękuję wszystkim ✋ Taktyka działa 🤫🤫 @artur_szpilka Masz tylko słuchać 😎
Jeżeli przyjmiesz całkowitą kontrolę nad sobą, z łatwością zapanujesz nad wszystkim innym. Triumf w walce z samym sobą to zwycięstwo doskonałe.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Primo
Primo
2 miesięcy temu

Hm?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x